איך מפטרים לקוח? יש לי לקוח שאני מרגישה שהוא לא אמין, עדיין לא חתם על הסכם העבודה, אך שילם 25% מהתהליך (נראה ששילם יותר מהערך המוסף שקיבל עד כה). הוא לא מגיע לפגישות, מצפה שאשלוף קסמים, ההודעות שלו נשמעות לי תמיד של אי שביעות רצון, איני מרגישה שאנו משדרים על אותו גל למרות שניסיתי לעשות תיאום ציפיות ברור. סגנונות התקשורת שלנו שונות (אני מדברת מציאותי וריאלי והוא מקלל בקללות נוראיות מנהלי בנקים ומסובך עם כולם) האנרגיה שאני משקיעה בו היא רבה ומעייפת, הייתי רוצה לא להמשיך איתו את התהליך, והסכום שהוא שילם יהווה גמר חשבון. לא יודעת כיצד זה חוקי הואיל ועדיין לא החזיר לי את ההסכם חתום. איך עושים את זה לשביעות רצון כל הצדדים? תודה.

מונה אריאל

מונה אריאל - מיתוג ודיגיטל

להיות לא מרוצה מלקוח זה לפעמים מאוד מתסכל, אבל, לפעמים שיחה מולו, על איך הוא מרגיש יכולה לשנות את כל התמונה. יתכן שמה שאת מרגישה בתהליך שונה מאוד מהחוויה שלו. ממליצה לקבוע פגישה, לעלות את כל הדברים הטובים שקורים בתהליך ביניכם ולשאול לדעתו - אולי תופתעי. בכל מקרה במידה שתחליטי לסיים את ההתקשרות, זכרי לעשות זאת בנועם, בלי כעסים ובלי לשתף אותו ברגשות השליליים שלך. בנוגע להתקשרות. הסבירי לו את נקודת המבט שלך והמשיכי הלאה… לגבי חוקיות החוזה אני לא יודעת להגיד בוודאות אך מאחר ושילם את המקדמה הוא מחויב לחוזה למרות שלא חתם עליו.

אפרת אביסרור

אפרת אביסרור - מלווה יוצרים

פונה יקרה, שאלה מצוינת 🙂 ראשית אני ממליצה לך לערוך עם עצמך תיאום ציפיות ולהבין שיש מקרים שבהם לא כל הצדדים מרוצים. נקודה. כל ציפייה אחרת תהיה לא מציאותית מצידך. שנית, יש לך כמה אפשרויות: א. להגיד לו שנקלעת למצב שבו את לא יכולה לתת לו את השירות, לתת לו את הערך שתואם למה ששילם ועוד קצת, ולסיים את ההתקשרות. תוכלי אפילו להמליץ לו על איש/ת מקצוע חלופי, ואם יש לך כזה בקשר טוב, אפילו לדאוג לעשות את הקישור. ב. להתנות את המשך התהליך במשהו שהוא לא יכול לקיים: למשל, חתימה על החוזה וכיבוד כל התחייבויותיו מבחינת פגישות ופעולות. להבא, כדאי מאוד שיהיה לך סעיף כזה בחוזה, שמאפשר לך דלת יציאה במידה שלא מתאים. בהצלחה.