האם כדאי להתמקד בנישה מסוימת או להציע מגוון שירותים באותו תחום?

סיגל בר

סיגל בר - שוברת קירות

התשובה נמצאת על רצף הזמן. נכון להביט קדימה אל העסק העתידי שייתכן שתבני כך שייתן שירותים משלימים או משיקים בתחום שלך, אבל כדי להתחיל להתניע עסק המלצתי תהיה להתמקד בנישה שבה את הכי טובה, שאותה את הכי אוהבת לעשות ושהכי קל לך לתפעל את האופרציה הנדרשת ממך בהקשר אליה. כלומר, תכנון מודולרי של עסק שיגדל תוך כדי תנועה והתמקדות בפועל בנישה אחת ספציפית כבסיס.

דפנה דנון

דפנה דנון- יועצת עסקית ותעסוקתית

עדיף להתמקד בתחום אחד או שניים ולא להתפרס על פני שירותים רבים מדי שיבלבלו את קהל היעד. הרבה פעמים קשה לבעלת העסק-ל"שחרר" כי היא רוצה לעבוד עם "כולם" או עם קהלים רבים, ובסופו של דבר מיקוד מביא לתוצאות יותר טובות ומהירות.

מונה אריאל

מונה אריאל - מיתוג ודיגיטל

יש שגורסים כך ויש שגורסים כך. אני מאמינה שמגוון שירותים מאפשר ללקוח בחירה, כל זמן שהם בתחומים משלימים ופונים לאותו קהל יעד. ככלל, לקוח אוהב לעבוד עם איש מקצוע אחד ולא לתזז בין מספר אנשי מקצוע. ככל שאני כבעלת עסק אוכל להציע ללקוח יותר שירותים משלימים, באותו תחום, יהיה לי יותר קל לקדם אותו לסגירת עסקה. יחד עם זאת אני מסייגת כי לשווק מספר גדול של תחומים זה לא קל, וצריך תקציב גבוה שלא מתאים לכל עסק. לכן צריך למקד את השיווק לתחום אחד אבל לאפשר ולהציג את כל האופציות הנוספות. הכי חשוב למקד את השיווק לקהל יעד ממוקד.