יש לי עסק המון שנים ועדיין אני לא נחשבת מומחית. איך אני אייצר תדמית של מומחית בתחומי?

מונה אריאל

מונה אריאל - מיתוג ודיגיטל

כמי שעוסקת במיתוג אני יודעת להגיד שעסק שיודע להעביר בצורה נכונה את הערך הייחודי שלו, לבדל את עצמו דרך הסיפור האישי שלו ולייצר אצל הלקוחות שלו אמפתיה ואמון משדר מומחיות. כאשר כל זה ארוז ביחד במסגרת של שפה ויזואלית עקבית שמעבירה את המסר הזה בצורה נכונה – העסק יהפוך אוטומטית לאוטוריטה בתחומו. וכממתגת אני מאמינה שמיתוג טוב מספר את סיפור העסק גם בצורה ויזואלית דרך צבעוניות, אלמנטים, לוגו וכדומה. עסק שהשפה הוויזואלית שלו מלווה אותו לאורך כל הדרך מייצר אמון בקרב ציבור לקוחותיו, האמון מייצר עסקאות, חוות דעת טובות והמלצות ומשם הדרך לבניית מומחיות קצרה.

אפרת אביסרור

אפרת אביסרור - מלווה יוצרים

לא כל כך מבינה את המשמעות של "אני לא נחשבת מומחית"... בעיני מי? מי מחליט אם את מומחית, או "נחשבת"? אם את מחכה לאיזו "וועדת מעמד תחומית" שתקנה לך "תעודת מומחית" בחתימתו של איזה "קובע עליון", לעולם לא תהיי "נחשבת מומחית". זאת טעות אגב, מאוד נשית. מה צריך כדי "להיחשב" מומחית? נתחיל בבסיס: השכלה או הכשרה רלוונטית במידה שהתחום דורש את זה (יש תחומים שלא), והצלחה מוכחת כבעלת מקצוע. נמשיך בלא מובן מאיליו אבל חשוב מכול - החלטה אישית שאת מומחית. ככל שיש לך את הבסיס, היחידה שיכולה להחליט אם את מומחית או לא היא את בעצמך. ברגע שאת תאמיני שאת מומחית, גם הסביבה תאמין.

סיגל בר

סיגל בר - שוברת קירות

בואי נתחיל מזה שתשדרי אל עצמך פנימה את ידיעת המומחיות שלך. האמונה והידיעה הזו על עצמך חשובה לאין ערוך מכל אישור חיצוני להיותך כזו. כאשר את בעצמך מאמינה בזה זה משדר את עצמו החוצה מאליו וכך רואה אותך העולם. לצורך המחשה, אישה שרואה את עצמה מספיק יפה לא צריכה להסתובב עם שלט - אני יפה. היא יודעת את זה ובאופן טבעי גם העולם קולט את המידע הזה באופן טבעי. אותה אישה לא תהיה יפה בעיני כ-ו-ל-ם וזה גם לא חשוב. די לה בהיותה יפה בעיני עצמה. בדיוק אותו הדבר לגבי תפיסת המומחיות שלך. אין צורך שתיחשבי מומחית בעיני כולם, אבל ברגע שתיחשבי מומחית בעיני עצמך הלקוחות שלך יאמינו לך. בניית תדמית אכן חשובה לעסק שלך והיא עניין מקצועי שמתחיל במיצוב מדויק, ממשיך במיתוג מדויק ופועל בהמשך מתוך נתינת שירות טוב ומדויק. אבל הוא מתחיל בתדמית שלך, כבעלת העסק, בעיני עצמך.