אפרת אביסרור

אפרת אביסרור – מלווה יוצרים

7 טיפים של שפת גוף שיעזרו לך להצליח!

איך תשלחי את האותות הנכונים כדי ליצור רושם חיובי בעיני כל מי שתפגשי:
סודות שפת הגוף שלנו כבר ידועים מאז ומעולם, אבל שוב ושוב אנשים נכשלים בהבנת החשיבות של השימוש בשפת הגוף ליצירת יתרון אישי. הידעת שכאשר מתבצעת תקשורת בין אנשים, המילים שנאמרות מהוות רק 7% מהמסרים המועברים במפגש?

מומחים בתחום התקשורת מדקלמים פעמים רבות את "כלל ה – 55/38/7" שאומר כך: "מחקרים מראים כי מתוך מכלול המסרים המועברים בתקשורת בין אישית, המסרים המילוליים שבהם משתמש הדובר מהווים 7%, הטעמות קולו של הדובר מהוות 38%, ו – הפתעה, 55% מהמשמעויות והמסרים מועברים באמצעות שפת הגוף של הדובר!

להלן 7 טיפים של שפת גוף שיעזרו לך להשאיר רושם חיובי בכל מפגש:

  1. תמיד התבונני היישר בעיניים של האנשים שאיתם את מדברת. יכול להיות שבהתחלה, אם את לא רגילה, יהיה לך קשה, אבל זה הבסיס הראשוני לתקשורת טובה. רק היזהרי שלא לנעוץ עיניים, כדי שלא תיראי להם "קריפי".
  2. הקפידי על עמידה זקופה. עמידה כפופה ומרושלת תגרום לך להיראות נמוכה, ולשדר תדמית של אדם בעל ערך עצמי נמוך. זה אף פעם לא טוב לעסקים. עמידה זקופה ואסופה תגרום גם לצד שכנגד להתיישר בגוף שלו, כי הוא יקלוט שמולו עומדת מישהי שמעריכה את עצמה ולכן היא ראויה להערכה גם מצידו.
  3. השתמשי בחיוך שלך בתבונה. החיוך הוא כלי שפת הגוף העוצמתי ביותר שעומד לרשותך. שימוש תבוני בחיוך ישאיר רושם שאת אדם אופטימי ושמח ולכן אנשים ירצו להיות בקרבתך.
  4. דברי בגוף רגוע. הימנעי מתנועות עצבניות שחוזרות על עצמן בזמן שאת משוחחת או מדברת. תנועות גוף הן חשובות אבל לעולם לא תנועות עצבניות ומהירות שחוזרות על עצמן ללא הרף.
  5. הקפידי ליצור את המרחב האישי שלך ואל תתני לאחרים לפלוש אליו. הקפידי לכבד את המרחב האישי של מי שעומד מולך.
  6. הקדישי תשומת לב מלאה לשיחה. עיניים נודדות נותנות הרגשה לא נוחה או של חוסר התעניינות.
  7. זכרי, אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. במפגש ראשון השתדלי יותר להקפיד על הטיפים.