מהו ההבדל בין דף עסקי לדף פרטי ואיך מנהלים את שניהם? והאם בכלל צריך את שניהם?

סיגל בר

סיגל בר - שוברת קירות

הדף האישי, כשמו כן הוא, מיועד לתכנים אישיים, את יכולה להעלות בו כל מה שעולה על דעתך (ובלבד שפייסבוק לא מתנגד לחומר שהעלית), את לא יכולה לתזמן בו את הפוסטים שלך והוא בסיס ראשוני נפלא לשתף את העולם במי שאת, מה ומי מעניין אותך ועוד כהנה וכהנה. הדף העסקי, שאליו אפשר להגיע גם מתוך הדף האישי שלך אם תגדירי נכון, הוא המקום שבו את בעיקר מפרסמת ומשווקת את העסק שלך. על הדף הזה יש לך כלים נוספים שפייסבוק מספק לך לצורך מדידה וספירת מעורבויות כדי שתדעי כמה חשיפה את מקבלת באמת. שם את יכולה להעלות מאמרים, פוסטים מתוזמנים, סרטוני תדמית, דפי נחיתה וכל מה שקשור להנעת אנשים לרכוש ממך או להיחשף לשירותים שאת נותנת. את אותם התכנים את יכולה, כמובן, להעלות גם בדף האישי שלך, אבל מניסיון מצטבר אני יכולה לומר לך שאם הדף האישי שלך יהיה דף מכירתי בעיקרו את תאבדי את חברייך עם הזמן... כי אף אחד לא רוצה שידחפו לו פרסומות כל הזמן. כמו בכל דבר בחיים גם כאן כדאי לבחון איפה נקודת האיזון ועל פי השיקולים האלה לבחור היכן לפרסם חומר עסקי. רמז – לפעמים בשניהם... בעיניי, השאלה הכי חשובה שלך היא האם בכלל צריך את שניהם. והתשובה שלי תהיה – כן. חד משמעית כן. פשוט מפני שהלקוחות הפוטנציאליים שלך יבחרו בך הרבה יותר על סמך מי שאת כאדם (ואת זה את תגלי להם באישי) ורק אחר כך על סמך המקצועיות שלך (שאת זה את תחשפי בפניהם בעסקי).

דפנה רייף

דפנה רייף - בועטת ברשת

שואלת יקרה תודה רבה על השאלה בהחלט יצרת עניין 🙂 כמנהלת שיווק ובעלת משרד דיגיטל ו'חיה את התחום' בכל רגע ורגע אני בהחלט מעדכנת אותך כי את צריכה את שני הדפים פעילים. אך באסטרטגיה שונה. העבודה על הדף האישי צריכה להיבנות אחרת לחלוטין מהדף העסקי. פייסבוק לא אוהבים לראות תכנים עסקיים בדף הפרטי ולכן את צריכה להיזהר בתכנים שאת מעלה. בנוסף, ישנם קידומים שונים ונתונים שאינך יכולה לראות בדף הפרטי ולכן , את צריכה לנהוג בחוכמה. אני ממליצה לך בחום רגע לפני שאת מתחילה להעלות פוסטים ולרוץ על השיווק לבדוק מי הקהל שלך והיכן הוא נמצא ולדייק את המסר אותו את רוצה להעביר בשני הדפים. לאחר מכן כדאי לך לפנות לאיש מקצוע שיעשה לך סדר בתכנים ויבנה לך תכנית אסטרטגית המתאימה וייחודית לך. לא כל מה שאחרים ימליצו לך לעשות הוא הדבר הנכון בשבילך. בהצלחה

דפנה דנון

דפנה דנון- יועצת עסקית ותעסוקתית

אין אפשרות לפתוח דף עסקי ללא דף פרטי. אולם לא חייבים לפרסם פוסטים פרטיים או אישיים בעמוד הפרטי. כל אחת שתפעל לפי מידת החשיפה שמתאימה לה (מבחינת הפוסטים בדף הפרטי). הדף העסקי- כשמו כן הוא- בו יש להעלות תכנים שקשורים לעסק, מומלץ גם להשקיע חשיבה בשם העמוד העסקי (שאנשים ימצאו אותו בקלות כשמחפשים את בעל המקצוע מתחומך). מומלץ לשלב בין פרסום בדף הפרטי והעסקי. כל פעם שמעלים פוסט בעסקי- להעלות אותו גם בפרטי .אחוזי החשיפה האורגנית בפייסבוק הולכים ויורדים עם הזמן, לכן מומלץ לפרסם גם וגם- על מנת להעלות את החשיפה. גם בדר"כ יש יותר חברים בפרטי מאשר עוקבים בעסקי- לכן החשיפה של פוסט עסקי באישי- יותר גדולה (במיוחד עם מעלים פוסט בסטורי).