מה אם אצטרך כל הזמן לקחת המון עבודות ועדיין לא אצליח להגיע למשכורת טובה?

המסקנה שמתבקשת היא שיש לך בעיה בתמחור. מומלץ לשבת עם רואה החשבון או עם יועצ/ת עסקי/ת ולעבוד על הבנה של שרשרת הערך אם שמדובר במוצר, או על גובה שכר הטרחה ביחס לעבודה שאת משקיעה, אם מדובר בשירות.

כמה כללי אצבע:

  1. תמחור cost plus (כלומר חישוב עלויות והוספת רווח באחוזים או בכל שיטה אחרת) הוא טעות. זה השיעור הראשון שלומדים בתואר בניהול. התמחור צריך להביא בחשבון את הערך שיש לשירות בעיני הלקוח. למשל, אם השירות עולה לך ממש מעט, אבל בשביל הלקוח יש לו ערך רב, התמחור הנכון יהיה לפי הערך ללקוח ולא לפי העלות שלך.
  2. תמחור מינימלי צריך להביא בחשבון את השכר השעתי שלך. כלומר, עלייך להעריך את מספר השעות שאת מעריכה שיידרשו לך לביצוע הפרוייקט, להכפיל את המספר בשכר שעתי שאת שואפת לקבל, והתוצאה היא המחיר המינימלי שעלייך לדרוש.
  3. השאיפה שלך היא לנתק את הקשר בין הזמן שלך ובין זרימת ההכנסה, כלומר, לבנות מודל או מערך שיאפשר כמה שיותר הכנסה בכמה שפחות זמן שאת משקיעה. זכרי את מודל פרטו (80/20) שאומר: 20 אחוזים מהזמן שלך ומהלקוחות שלך אחראיים לשמונים אחוזים מההכנסות שלך. שאר שמונים האחוזים של זמנך, מניבים לך לא יותר מאשר חמישית מההכנסות. זהי את הפעולות הרווחיות יותר והתמקדי בהן.
  4. ככל שהבידול שלך טוב יותר (כלומר, ככל שהצעת הערך שלך נדירה ומשמעותית יותר עבור הלקוחות שלך), כך תוכלי לתמחר גבוה יותר. המצב האידיאלי הוא שהבידול שלך יהיה כל כך חזק עד כי הוא יבטל את התחרות ואז הקריטריון היחידי לקביעת המחיר הוא הערך ללקוח והיכולת שלו לשלם.
  5. אל תפחדי לדרוש תמורה הולמת לעבודתך. זה פחד נשי מאוד נפוץ, ואין לו יותר מקום או הצדקה. הרימי ראש, זקפי גב, ובקשי בנעימות אך בביטחון, את התמורה שמגיעה לך.
שרית טל

שרית טל - הרבה יותר מפלוס

יש למנוע מצב זה כבר בראשית הדרך. פגישה עם יועץ עסקי כלכלי יאיר בדיוק את רמת הרווחיות, הכמויות המבוקשות, ההשלכות, תוך לקיחה בחשבון משימות שאינן קשורות במישרין לעסק עצמו ועקומת למידה. כשהתכנון נמצא מולנו, כל שנותר לעקוב, לבחון, לדייק ולשפר.

מונה אריאל

מונה אריאל - מיתוג ודיגיטל

כשאנחנו עושים משהו מתוך אמונה ונתינת ערך סביר להניח שנצליח. במידה ולקחת המון עבודה ועדיין לא הצלחת להגיע למשכורת הרצויה - זה הזמן לבדוק את העשייה שלך לעומת התמחור שלך. לעיתים אנו נוטים לתמחר את עצמנו נמוך מידי ולא בהתאם לנתינה שלנו. במצב הזה הייתי עושה בדק בית ונעזרת באיש מקצוע מהתחום הפיננסי והייעוץ העסקי.

סיגל בר

סיגל בר - שוברת קירות

תחקיר, תחקיר ושוב תחקיר. בדקי איפה הקלקול. בתמחור? בלוחות הזמנים? בנפח העבודה שאת מסוגלת לעמוד בה? עסק שלא מרוויח אין לו זכות קיום ולכן, את הקלקול הזה יש לתקן מהר.