מה אם לקוח ירצה מקצה שיפורים ותיקונים רציני ללא תוספת מחיר? איפה אני שמה את הגבול?

מונה אריאל

מונה אריאל - מיתוג ודיגיטל

הלקוח הוא לקוח! והוא ינסה בכל דרך להוריד מחיר ולקבל יותר תמורה עבור הכסף שהוא השקיע. יש לא מעט לקוחות שחושבים שברגע ששכרו את שירותנו זכותם לבקש הכל! ובלי גבול! אנחנו כבעלי מקצוע צריכים לדעת לשים את הגבול הברור וזו אחריות שלנו. הדרך הכי נכונה והכי קלה לעשות זאת היא באמצעות חוזה מאוד מאוד מפורט וברור שהלקוח חותם עליו מבעוד מועד ויודע את כל התנאים והמגבלות. וכן, תמיד יהיה הלקוח הזה שניאלץ להתעמת אתו כדי להשיג את התוצאה הרצויה לנו, או אז, צריך להיות אדיבים, נחמדים, אסרטיביים וברורים מאוד. לרוב זה מצליח.

סיגל בר

סיגל בר - שוברת קירות

חוזה חתום מראש זו התשובה הטכנית. רגשית, לפעמים קשה לנו מאוד להציב גבולות. גבולות של נתינה, גבולות של ריצוי דרישות הלקוח, גבולות של משאבים. מהבחינה הזו אני מאוד ממליצה לך לשקף לעצמך את הגבולות שלך מול כל דרישת עבודה, מראש!!! לדעת כמה את נותנת, כמה את רוצה, כמה מתאים לך, איפה את אומרת די, עד כאן ולא עוד. כאשר את יודעת את כל זה מראש החוזה שלך מדויק לך מאוד. ואם את לא יודעת להגיד לא (למרות החוזה ובניגוד אליו) כדאי שתלמדי את החוכמה הזו, לא רק כבעלת עסק, בכלל, לחיים. מתנה אישית ממני – תעמדי מול המראה, תחייכי חיוך גדול ותגידי שוב ושוב את המשפט הבא: "זה צריך להשתלם גם לי!"

שרית טל

שרית טל - הרבה יותר מפלוס

: מניסיוני, לקוח שמבקש פגישה כלכלית נוספת, לאחר שסיים תהליך, כרוך בשעה וחצי שירות שלי, ובלקוח מרוצה שמביא עוד לקוחות ועוד.. ולכן אני בדר"כ ממליצה על מקצה שיפורים מסוים. אבל. וזה אבל גדול, כשבעלת העסק מרגישה מנוצלת, עליה לשים גבולות ברורים. בנעימות, במאור פנים, בחיוך, אך באופן ברור!